Vybíráme bazénový vysavač

Důležitou součástí každého bazénu je bazénový vysavač. který Vám velmi usnadní a urychlí péči o čistou vodu v bazénu. 

 

Bazénové vysavače rozdělujeme do třech typů :

  • Automatické bazénové vysavače
  • Poloautomatické bazénové vysavače
  • Ruční bazénové vysavače

Automatické bazénové vysavače

Jak už samotný název napovídá, stojí tato technicky vyspělá zařízení na pomyslném vrcholu mezi všemi bazénovými vysavači. Automatické bazénové vysavače stačí ponořit do vody a veškerou práci odvedou za Vás. Velkou výhodou je, že pracují i v době Vaší nepřítomnosti a dokáží vyčistit nejen dno, ale i stěny bazénu. Tyto vysavače nevyžadují připojení na filtrační zařízení, protože nečistoty sbírají přímo do svého integrovaného vaku/sáčku/filtru. Po naplnění tohoto filtru jej velice snadno vyprázdníte. Tito pracanti jsou vhodní pro všechny typy velkých zapuštěných bazénů s různých tvarů i s různým profilem dna.

 

Poloautomatické bazénové vysavače

Poloautomatické vysavače je nutno připojit k bazénové filtraci a ta by dle typu měla mít průtok minimálně 4m3 za hodinu. I zde ovšem platí, že čím máme větší výkon filtrace, tím větší máme efektivitu vysavače. Tyto vysavače se pohybují po dně bazénu pomocí pulzní membrány. Efektivně a samostatně vysávají všechny nečistoty ze dna a dokonce některé top modely také ze stěn bazénu. Jejich sestavení a uvedení do provozu je velmi jednoduché a nepotřebujete ani žádné nářadí. Po sestavení a připojení jej stačí jen ponořit do vody.

 

Ruční bazénové vysavače

Ruční vysavače doporučujeme pro použití u menších bazénů a fungují díky napojení na pískovou filtraci, kdy využívají sacího efektu této filtrace. Nevýhodou těchto vysavačů je nutnost obsluhy, kdy pomocí teleskopické tyče s nasávací hlavou, musí obsluha jezdit po dně bazénu. Hlava nasává nečistoty spolu s vodou do hadice, která jej pak přes skimmer odvádí do filtračního zařízení.Samotné vysávání těmito vysavači není nijak fyzicky náročné a zvládne jej úplně každý.

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení