Jak vybrat zahradní nábytek

Jelikož je sestava zahradního nábytku obvykle hlavním bodem naší terasy nebo centrem kde se nejvíce pohybujeme na zahradě, je důležité, abychom zvolili správnou velikost, materiál i vzhled zahradního nábytku tak, aby tvořil příjemnou harmonii se svým okolím a utvářel tak dokonalý celek.

Jeho výběru věnujeme pozornost hlavně proto, že si jej budeme užívat dlouhou řadu let po celou sezónu a v případě, že máte zimní zahradu, tak jej využijete celoročně. Podstatným faktorem je zde tedy kvalita výrobku.

 

Jak vybrat zahradní nábytek?

V našem obchodě naleznete mnoho prvků nábytku, které můžete snadno kombinovat a a vytvořit tak zahradní sestavu dle vlastních představ. Pokud máte rádi komfort, tak jsme pro Vás připravili sestavy, které jsou již nakombinovány a vzhledově k sobě ladí. V případě že budete chtít sestavu rozšířit o další židle apod. neváhejte se na nás obrátit. Spolu pak sestavíme vhodnou kombinaci vzhledově ale hlavně i cenově.

Kov

Na zahradách, kde se nehodí celodřevěný nábytek. zaboduje obvykle nábytek kovový. Konstrukce obvykle z hliníku či duralu je stabilní a téměř nezničitelná. I přes tuto odolnost vás překvapí její nízká hmotnost. Samozřejmostí tohoto nábytku je odolnost vůči vodě a slunečnímu záření. Jeho povrch nebledne a hlavně, je téměř bezúdržbový. 

kovovy-zahradni-nabytek

Ratan

Ratanový nábytek má úplet z polyethylenového vlákna, které velmi dobře zvládá venkovní podmínky oproti ratanu přírodnímu. Umělý ratan nepraská a neztrácí barvu, nevyžaduje tedy téměř žádnou zvláštní údržbu. Pevnost a trvanlivost zaručí hliníková konstrukce. Výhodou ratanu je, že jej velmi lehce zkombinujete s dřevem, tedy klidně můžete doplnit ratanové židle o dřevěný stůl.

ratanovy-zahradni-nabtek

Dřevo

Možná dáte přednost přírodnímu vzhledu masivní a velmi odolného nábytku z exotického dřeva ale i z české borovice. Dřevěný nábytek je dlouhověký a dobře zvládá celoroční umístění ve venkovních podmínkách včetně kyselých dešťů a zároveň nepodléhá napadení škůdci ani plísněmi. Aby však nábytek měl tyto vlastnosti, je potřeba o něj důkladněji pečovat, než o ostatní typy nábytku. Je nutné jej opatřit nátěrem a tyto nátěry v intervalech opakovat. Je tedy na Vás, zda-li volíte bezúdržbový nábytek nebo přírodní materiál.

dreveny-zahradni-nabytek

 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení